Karma Yükselen - Terazi Burcu

19 Eylül 2021 Pazar

Yükselen Burç - Terazi Burcu

Terazi grubunda karma yükseleni yine Terazi ise, karakter ve özellikleri net ve ona uygun yaşanır. Yok yükselen farklı ise genelde aşağıda açıklandığı şekilde karakter değişikliği yaşanır.

Koç yükseleni ile bu huzurlu sakin yapılı Terazi insanını karşı koymaya teşvik eder. Karşıt burç olan Terazi burada bir karakter karması yaşar ve Venüs'ün kötü özellikleri hâkim olur. Bu yükseleni Koç ile çevresindeki bütün insanları kötü olarak algılar ve onlarla mücadele edilmesi gerektiği kanısına varılır. Bu görüş içine eşler de dahil olur ve onların davranışları aşın kıskançlıklara neden olur.

Boğa yükseleni Terazi insanına bir nebze inat aşılar, ancak aynı zamanda güzel olan her şeyi görebilme huyunu da ona öğretir. Bu yükseleni ile Terazi insanı kendisini ifade etme biçimi ile düşündükleri farklı olduğu için çoğu zaman yanlış da anlaşılır. Çevresindeki insanlar arasında adaletsizliğe ve haksızlıklara tahammülleri olmadığı için bu yüzden çoğu kez sağlığı bozulur.

İkizler yükseleni ile Terazi insanı hep yenilik yapma peşindedir. Planlar yapılır, gerçeğe dönüştürmek için. Çok konuşur ve güneş gibi parıltılı bir yapısı vardır, onlardan özel hayatlarında en iyi eş olur birbirlerine.

Yengeç yükseleni ile Terazi insanının zaten çok yüksek olmayan dayanma gücü iyice azalır ve onu kaprisli ve kendine hâkim olamayan bir tip yapar. Oysa bu ikili burçlar dünyasında bu yükselen ile mükemmel olabilirler. Onlar çünkü çevre insanına duyarlı, yardımsever ve anlayışlı, sevgi dolu insanlardır ve bazı ters davranışları hoş görülür ve kolay affedilir.

Aslan yükseleni Terazi insanına güç ve güzellik verir. Bu Aslan yükseleni ile kazandığı sempatikliği sayesinde herkes tarafından sevilir ve karşısındakine nasıl davranılması gerektiğini iyi bilir. Bu sevecenliği ile yolunda ilerlerken, yanında onu seven, kimisi de kınayan insanlar görür.

Yükseleni Başak ile Terazinin o değişken yapısı biraz dengelenir. Huzurlu olur, laf yerine fiiliyat gerçekleştirir. Sığınma yeri ise ailesidir, onlar için yapamayacağı şey yoktur. Çok az dostu vardır, çünkü onun için arkadaşlık, dostluk çok kutsal bir mertebedir.

Akrep yükseleni Terazi insanında huzur ve harmoni isteğini güçlendirir. Ancak bazı yerde de Akrebin iğnesi işle karışır. Bu yükselen ile kendini dizginleyemez ve karşısındakine gerçekleri söylemekten kaçınmaz. Sadece onun bu yanını tanıyan ve onu anlayan eş onunla mutlu olabilir.

Yay yükseleni onu sempatik kılar ve dostluklar pekişmesine neden olur. Bu arada mesleki yaşamda da başarısını kabul ettirir. Yalnız özel yaşamında partner konusunda karar vermekte zorlanır. İstekleri çok kuvvetli değildir.

Oğlak yükseleni ona hiç kimse ile kendini mukayese edemeyeceği hissini verir. Meslek yaşantısında bu yükseleni ile başarılı olur. Ancak özel yaşamda kurallar ve ölçüler meslek yaşamındaki gibi değildir. Eğer yanlışlarını zamanında anlayıp, düzeltmezse ikili ilişkilerde zorlanır.

Kova yükseleni ile insancıl yanı öne çıkar ve kendinden çok taviz verir. Ancak dengesizlik olunca işin içinde o zaman iflas eder her şey. Bazı insanlar bu yükselene sahip olan Kovanın dostluğunu istemezler ve o da bu konuda çok ısrara olur.

Balık yükseleni Terazi insanına konuşma sanatı aşılar, ancak bazen kontrolsüz sözleri polemiğe yol açar. Bu insan uyum ister ve bazen bu güzel duyguların oluşmasına kendisi konuşmaları ile engel olur. Karşı görüşlere rağmen kendileri güvenilir ve sadık eş olurlar bu yükseleni ile.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burcunuzu, yükselen burcunuzun özelliklerini ve sizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Yükselen Burç Hesaplama formu ile kolayca yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz.