Karma Yükselen - Oğlak Burcu

25 Ekim 2021 Pazartesi

Yükselen Burç - Oğlak Burcu

Oğlak grubunda karma yükselen yine Oğlak ise, karakter ve özellikleri net ve ona uygun yaşanır. Yok yükselen farklı ise genelde aşağıdaki şekilde karakter değişikliği yaşanır.

Koç yükseleni Oğlak insanının derin duygularını çözer, ancak fazla ihtiras ve arzu uyandırmaz. Bu yükseleni ile mesleki yaşamda planlı bir güç elde etmeye çalışır. Çoğu kez bu hedefe ulaşır ve servetini de yoksul insanlarla paylaşmak adına, yükseltmeye çalışır.

Boğa yükseleni Oğlak insanının düşüncesini benimsediği zaman ona sarılmasını sağlar. Bu yükseleni ile Oğlak yavaş ve ağır hareket eder, ama bu yanıltır, o çok çalışkan ve iş bitiricidir. Hükmedebileceği arkadaş çevresi edinir ve anlaşma ortamı ona göre değildir.

İkizler yükseleni Oğlak insanını şikayet duvarına koyar. Sükutu hayale uğrar ve hayatın ona ne denli acımasız davrandığından şikayet ederler. Tabii bu melankolik tavır, onun kariyer yapıp bu sıkıntılara maruz kalmaması için, bir neden değildir. Bazen de buz gibi olup, egoizmini ön plana çıkarır ve hedefe ulaşmak için her yolu dener. Bu iki ruh halini İkizler yükseleni işte oğlak insanının göğsüne sokar.

Yengeç yükseleni Oğlak insanında ikilem yaratır, gülse mi ağlasa mı, karar veremez. Bu da işte iç dünyayı alt üst eder. Bu yükseleni ile oğlak çoğu kez kendine güvensizdir, onun bu değişken ruh hali, çalışma isteksizliği ve bir şey yapmak istememek gibi durumlara sebep olur. Sonunda belki başarıya ulaşır, ama yine de geleceğe kara bakar - geçmiş, evet geçmiş daha mükemmeldi onun için.

Aslan yükseleni Oğlak insanına burnunu havaya kaldırıp, kendisini kral zannetmesini öğretir. Etrafına kim olduğunu gösterir. Çok çalışır ve iyi çalışır. Onu dikkate almayanlar ise onların bu yükselişlerini haksızlıkla elde ettiğini düşünürler.

Başak yükseleni Oğlak insanının elde ettiklerini akıllıca güvenceye alır ve onun kendini geliştirmesi için uğraşır. Bu yükseleni ile Oğlak insanı genelde çok zeki olur. Para ile uyumludur ve onu nasıl kullanacağını ve nasıl servet edineceğini bilir. Çok disiplinli ve kendisine karşı bile çok katıdır.

Terazi yükseleni ile Oğlak insanının aile yaşantısına renk gelir, bu demek değildir ki o tembel biridir. Tam tersine, şimdi daha çok riske girer, çünkü yükseleninden biraz olsun sorumsuzluk almıştır. Bazen kantarın topuzunu kaçırdığında yaptığı en iyi planlar bile sönmeye mahkûm olur. Ancak yılmaz ve daima yeni planlar yapar.

Akrep yükseleni Oğlak insanını yalnızlığa zorlar. Bu onun bitmeyen inadı, çalışma arzusu ve bitmez tükenmez hırslan ile, hedeflerini gerçekleştirme isteğinden kaynaklanmaktadır. Bu şekilde tabii kimseyle dostluk kuramaz. Hiçbir konuda çevresine uyum sağlayamayan bu insan hayatı boyunca yalnız kalmaya mahkûm oluyor.

Yay yükseleni Oğlak kalbine güvensizlik ve huzursuzluk getirir. Meslek yaşantısında bir yerlere gelir miyim sorusu, güvencede olabilme korkusu onu kemirir ve kendine güveninin kaybeder. Hedeflerine ulaşmak için çok gayret sarf etse de, duraklama kaçınılmazdır. Ancak ileriki zamanda başarı elde ediyor, ama aşk hayatında bazen yalnız kalıyor.

Kova yükseleni ile Oğlak insanındaki bazı güçsüzlükler ortaya çıkar, ama o bunu emin bir edayla gizlemesini becerir. Bu yükseleni ile biraz boşlukta hisseder ve kendi çabaları ile bir yerlere gelemez; istediği kadar çaba göstersin, yine de başarısızdır. O ancak bir miras veya zengin bir eş bulmayı ümit eder, gerçekten bunlara kavuşsa, yanındaki daha sonra çok rahat eder.

Balık yükseleni Oğlak insanın yoluna atlayamayacağı engeller koymaz. Ancak akıllıca bir biçimde Oğlak insanını aldatır ve uzun bir yolculuğa çıkarır, gerçi sonunda hedefe ulaşmasını da sağlar. Yanlış arkadaşlıklar kurar, ancak o doğrulan bulana kadar arar. Zira burada oğlak insanının o soğuk bilgiçliği değil, balığın o duygu dolu hali ön plandadır.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burcunuzu, yükselen burcunuzun özelliklerini ve sizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Yükselen Burç Hesaplama formu ile kolayca yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz.