Karma Yükselen - Kova Burcu

19 Eylül 2021 Pazar

Yükselen Burç - Kova Burcu

Kova grubunda karma yükselen yine Kova ise, karakter ve özellikleri net ve ona uygun yaşanır. Yok yükselen farklı ise genelde aşağıda açıklandığı şekilde karakter değişikliği yaşanır.

Koç yükseleni Kova insanına çoğu kez fikir üretmesi için planlar yaptırır, ancak onlar hiç gerçekleşmez. Bu yükseleni ile Kovanın şans daha fazla yanında olur. Bilgi ve becerileri ile değil de şansı ile çoğu kez meslek yaşantısında iyi yerler edinir. Enerjisini boşa harcar, çoğu zaman bir işe başlar ama sonunu getiremez.

Boğa yükseleni Kova insanını belirlediği hedefe yönelirken biraz yorar. O bu yükselen ile çok sevilen bir insandır. Zor edindiği servetini insanlarla paylaşır ve etrafında dostları çoktur. Problemler karşısında ise biraz çaresizdir.

İkizler yükseleni Kova insanına keskin zekâ bahşeder ve başarıdan başarıya koşmasına neden olur. Burada zekâ çalıştırılır. Bu kadar yoğun iş temposunda bile çevresine, ailesine gerekli zamanı ayırır ve bu yüzden de insanlar tarafından çok sevilir. Yalnız bu gruptan çok az sayıda insan eriştiği en yüksek mertebede yalnızdır, çünkü ona güvenen dostları yoktur.

Yengeç yükseleni dünya görüşü çok geniş olan Kovayı biraz bastırır, ancak aile yaşantısına çok önem verir. Çok derin düşünen bu yükselen ile Kova bazen kendini soyutlar rüyalara dalar, hayaller kurar ve bunlar gerçek olsaydı diye düşler. Dolayısıyla anlaşılıyor ki, hayat mücadelesinde fazla başarılı değildir.

Aslan yükseleni Kovanın bazı düşlerini gerçekleştirir ve onu, adalet ve hukuk savunucusu olarak mücadelede en ön saffa getirir. O bu kapitalist dünyada maddi olanakları yetersiz olduğu ve insanlara daha faydalı olamadığı için üzülür.

Başak yükseleni Kova insanının sağlığını biraz bozar, dolayısıyla diyet ve doğal ürünler ile iyileşmeye çalışılır. Halbuki bu yükseleni ile Kova insanı kendine itiraf etmese de oldukça dayanıklıdır ve uzun yaşar. Yaşantısında gösterdiği merak, hem düşünce olarak hem de insan ilişkilerinde, anlayış ve derin duygusallıktan geçer.

Terazi yükseleni Kova insanının başarıya ulaşmasını engeller ve böylece tersi olur. Onun idealleri yüksektir, ancak amaçsız bir şekilde bunları dağıtır. Egoist değildir ve herkesi memnun etmek ister. Bu ilkeli davranışları onu şereflendirir, ancak ilkeleri gerçekleştirmek için gereken istek onda çok zayıftır ve uygulamada maalesef hüsrana uğrar.

Akrep yükseleni Kova insanını yeniklikleri gerçekleştirmek için sürekli ayakta tutar ve bunları yaparken sorumsuzluk göstermez. Mücadelede yılmaz ve kendisini kanıtlarlar, ama insanlığını kaybetmez, karşısındaki tarafından takdir edilir. Pratiktir ve en zor dönemlerde bile serinkanlılığını kaybetmez.

Yükselen Yay Kova insanının özgür hareket isteğini etkiler. Bu bazen çok abartılı bir yaşam sevinci ile geri döner, bazen de karşısındakine kendini hiç düşünmeden feda etme biçiminde kendini gösterir. Bu yükseleni ile Kova insanı karşısındakinin düşüncelerine fazla değer vermez. Onun için kendi düşünceleri önemlidir ve doğrudur.

Oğlak yükseleni Kova insanını soğuk düşünen bir insan kalıbına sokar. O, hem kendisi hem de insanlık için yararlı olabilecek planlar yapar. Bu grup insan en yüksek mertebede veya en düşkün sosyal alanda çalışan olarak görülür. Onun için önemli olan iyi ve yararlı her şeye hizmet etmektir.

Balık yükseleni Kova insanının performansını biraz düşürür, aksi yönde ise yardımseverlik duygularını ve paylaşımı ön plana çıkartır. Bütün dünyayı kucaklamak ve dünyada kötü insan yoktur düşüncesine inanmak ister. Bu inancı, en önemli dostu onu hayal kırıklığına uğratsa bile kaybetmez. O hep çevresine yardım ettiği zaman mutludur.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burcunuzu, yükselen burcunuzun özelliklerini ve sizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Yükselen Burç Hesaplama formu ile kolayca yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz.