Karma Yükselen - Başak Burcu

19 Eylül 2021 Pazar

Yükselen Burç - Başak Burcu

Başak grubunda yükseleni yine başak ise, karakter ve özellikleri net ve ona uygun yaşanır. Yok yükseleni farklı ise genelde aşağıda açıklandığı şekilde karakter değişikliği yaşanır.

Koç yükseleni Başağa duyarlılık ve ihtiras getirir. Ancak masum Başak tam kabuğundan çıkamaz. Bazen herhangi bir işe tam cesaret ederken, o an düşünür ve belki çok ileri gittiğini düşünerek, korkar. Sakin bir biçimde geri adım atar ve bu böyle devam eder.

Boğa Başağın eleştiri huyunu biraz frenler ve konumunda yükselme çabasını ona aşılar. Bu ikili son damlasına kadar biriktirme yoluna gider, tutumluluğuyla istikrarı sağlamaya çalışır. İhtiras ve duygu bağlamında da çok tutumludur, bu da ciddi bir ilişkinin ya başlangıcı ya da sonu olur.

İkizler yükseleni Başağa birkaç işi bir arada yaptırır, diğer anlamda hedef bir ancak yolları çok farklı ve değişik yönlüdür. Bu sürekli değişken ve yorucu yapı sonunda başak insanının sağlığını bozar. Karşısındakini çok sert eleştirip yargılar, ancak kendisine de çok yüksek bir değer biçer.

Yengeç yükseleni Başak insanına daha çok kendi dört duvarında ilerleme sağlar. Bu ilişkide en önemli şey ailedir. Bu yükseleni ile Başak insanı ufak tefek değerlerle uğraşır, aslında sağlam olan karakteri bu gibi yaklaşımlarla komplekslerini örtüyor.

Aslan yükseleni ile Başak insanı egoist olur. Karşısındakinden çıkarı var ise, yardım eder. "Bir elin nesi var, iki elin sesi var" düşüncesi bu insana moral verir ve kendinden emin olur. Kolay kolay baş aşağı gelmez. Ayrıca bu ikili birbirine çok iyi eş olur.

Terazi yükseleni zaten isteği kuvvetli olmayan Başak insanını, daha çok zayıflatır. Bu İkilide hayat korkusu hâkimdir, oysa bu yükselen ile duygulu ve hassas Başak insanı, biraz iyi bir konumda olmak ister. Yüksek olan düşünceleri, kendine olan güvensizliği nedeniyle, hayat mücadelesinde istediklerini elde edemez.

Akrep yükseleni Başak insanını buz gibi bir yaratık yapar ve o karşısındakinden menfaati var ise onun yanında olur. Eleştiren yönünü herkes hisseder ve o kıvrak zekâsı ile herkesi aşağılamayı marifet sayar. Mantıktan bahseder, oysa hep kendi çıkarlarını düşünür.

Yay yükseleni ile o sakin Başak insanı, adeta büyülenmiş gibidir ve ateşli davranışlarla en hızlı yaşama ayak uydurur. Ancak tabii bu ona iyi gelmez ve getirisini düşünmeden yaptığı hareketler, onun hedefini şaşırmasına neden olur. Başak insanı yükseleni yay ile bir eşleşme düşünürse, onun bu evliliğe yatırımı sağlam gelmesi gerekir, ne olur ne olmaz.

Oğlak yükseleni başak insanını hırslı kılar. İlk zamanlarda bu yükseleni ile başak insanı insanlığa faydalı olmak için çabalar durur, ancak ileriki yıllarda, cüzdanı kabardıkça, durumu iyileştikçe ve zenginledikçe, kendini daha fazla düşünmeye başlar. Karşısındakine ve kendine karşı bir sert tutum izler, bu sebeple de hayatın bazı nimetlerinden ve sevinçlerinden payını alamaz.

Bu kova yükseleni ile Başak insanı meraktan çatlayıp, her işe burnunu sokma huyu edinir. Bu davranışla bazen yenilikler keşfeder ve hayat bahçesine koyacağı meyveleri de bu vesile ile toplar.

Balık yükseleni Başak insanının pratik zekâsını ısıtır, ancak merhametli düşünmesini de sağlar. Aşırı duygusal ve ailesini ön planda tutan iyi bir eş olur. Yalnız iş ve mesleki yaşantısında her zaman başarılı olamaz.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burcunuzu, yükselen burcunuzun özelliklerini ve sizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Yükselen Burç Hesaplama formu ile kolayca yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz.