Karma Yükselen - Akrep Burcu

25 Ekim 2021 Pazartesi

Yükselen Burç - Akrep Burcu

Akrep grubunda karma yükseleni yine Akrep ise, karakter ve özellikleri net ve ona uygun yaşanır. Yok yükseleni farklı ise genelde aşağıdaki şekilde karakter değişikliği yaşanır.

Koç yükseleni Akrep insanının savaş gücünü o bazen volkan gibi patlamaya hazır olan, yoluna çıkan herkesi ezebilecek gücü destekler. Bu yükseleni ile akrep insanı mutlu bir insandır, ancak ateşli yanları onu felakete sürükleyebilir. Bu istekli ve arzulu hali onun sağlığını bozar, kendisini anlamaya çalışan çok sabırlı bir eşe ihtiyacı vardır.

Boğa yükseleni Akrep insanını daha evcil yapar, ancak o saldırgan huyundan vazgeçirmez. Bu ise birlikte yaşamı biraz zorlaştırır. Bu yükseleni ile mesleki yaşamında kariyer yapar. Bu da onu tatmin eder ve takdir edilmeyi çok seven bu burcun insanı böylece tatmin olur.

İkizler yükseleni onu kararsız kılar ve biraz kendini yüksekte görme eğilimine sokar. Oysa o kıvrak zekâ ve düşünceleri, yetenekleri sayesinde bu ikili toplum içinde çok popüler olabilecek düzeydedir. Bazen de bu yeteneğini alışılmamış mesleklerde kullanır.

Yengeç yükseleni Akrep insanını biraz frenler ve etrafındaki insanlar ile ilgili düşündürmeye zorlar. Akrep insanı zehirli oklarını Yengeç yükseleni ile içine gömer ve bu onu meslek hayatında ve özel yaşamında daha duygulu ve anlayışlı biri yapar.

Aslan yükseleni ile Akrep erişilmez görünür ve bu ona hiç yenilemez duygusunu verir. Bu yükselenle yanardağ misali, ateşli ve ihtiraslı olur akrep insanı, erişilmeyeni oynar. Meslek yaşamında bildiği yegane sözcükler kariyer ve başarıdır.

Başak yükseleni o zaten huzursuz olan ve mücadelesinde bin bir hileye başvurup kendini ayakta tutunan Akrep insanına huzursuzluk getirir. Başak yükseleni ile akrep insanı çoğu kez fanatik ve devrimci hareketlerle düşüncelerini karşısındakine empoze etmek isterler.

Terazi yükseleni ile Akrep insanı çok alımlı biri olur ve diplomatik davranışları zekâ düzeyi yüksek olan bu insana en yüksek mercilerde konum sağlar. Sevgi doludur, karşısındaki için sorumluluk duvar, fakat tersi de olabilir.

Yay yükseleni ile Akrep insanı birden bire "para'lanır, bazı insanlar bu değirmenin suyunun nereden geldiğini merak eder. Onun için her yol mubahtır, o sadece zengin mal mülk sahibi olup, servet edinmek ister. Onun için de kendisi gibi varlıklı partner arar evlilik için. Ancak bu Yay yükseleni ile huzurlu ve doyumlu çiftlerin de olduğunu unutmamak lazım.

Oğlak yükseleni Akrebin otoriter ve güçlü olma isteğini daha çok kamçılar ve kuvvetlendirir. Ancak biraz da verimlilik ve sorumluluk duygusu aşılar bu yükselen ona ve çok katı olan hayat mücadelesini biraz yumuşatır. Bu yükselen ile hayatın büyük bir bölümü mesleğine ayrılmıştır ve özel hayat maalesef biraz ihmale uğramıştır.

Kova yükseleni bu insanın bazı aşırı özelliklerini dengeler. O tutucu davranış sosyal alana çevrilir, ihtiras süzgeçten geçirilip özgür düşünceye dönüştürülür. Yine de bu değişen özelliklere rağmen, dokunulmazlıklarını korumaya çalışır, bu da çoğu insanın hoşuna gitmez.

Balık yükseleni ile az konuşan Akrep, konuşkan olur, iğneleyici de olsa konuşur. Sempatiktir, meslek ve özel hayatında güven telkin eder. Bir de şu iç huzursuzlukları olmasa (volkan gibi ihtiraslı) o bıraktığı iyi intiba yerini bulacak, ancak böylece silinmeye mahkûm oluyor.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burcunuzu, yükselen burcunuzun özelliklerini ve sizi nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Yükselen Burç Hesaplama formu ile kolayca yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz.